Professional Documents
Culture Documents
Standard
KEROSAKAN MAKANAN
Kandungan
Aktiviti PdP 1. Murid melihat contoh makanan yang terdapat dalam tin.
2. Murid bersoal jawab mengenai makanan tersebut.
3. Murid mendengar penerangan guru mengenai contoh kaedah pengawetan makanan.
4. Murid menjalankan projek mengawet sejenis makanan.
5. Murid dikehendaki menaakul kesesuai kaedah pengawetan bagi projek mengawet makanan tersebut.
6. Murid melengkapkan latihan yang diberikan oleh guru.
7. Murid memberikan kesimpulan terhadap pengajaran.
◻ Memerhati ◻ Mengelas ◻ Membuat inferens ◻ Mengukur & menggunakan nombor
KPS ◻ Meramal ◻ Berkomunikasi ◻ Mentafsir data ◻ Menngunakan prhbgn ruang & masa
◻ Mendef. Secara ◻ Mengawal PBU ◻ Membuat ◻ Mengeksperimen
operasi hipotesis
◻ Menggunakan dan ◻ Mengendalikan ◻ Melakar spesimen, ◻ Membersihkan peralatan dan bahan
mengendalikan spesimen peralatan dan sains dengan cara yang betul
peralatan & bahan dengan betul bahan sains dengan
KMS dengan betul betul
◻ Menyimpan peralatan &
bahan sains dengan
betul & selamat
◻ …………./…………orang murid dapat menguasai objektif PdP dan diberi latihan pengukuhan
Refleksi ◻ …………./…………orang murid masih tidak dapat menguasai objektif PdP dan perlu diberi lebih latihan
◻ Masa Aktiviti hari ini tidak mencukupi
Kehadiran : ◻ Aktiviti PdP ditangguhkan
◻ Aktiviti PdP dibawa ke …………………………………………….
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 23
REFLEKSI/IMPA
K
Kehadiran :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Standard Kandungan:
11.3 Perayaan di Malaysia
Standard Pembelajaran:
Penilaian Pengajaran
Dan Pembelajaran Latihan dalam buku aktiviti
Refleksi
Kehadiran :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TAHUN/MASA
/
STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATA
MATA
TAN
PELAJARAN
Standard
7.1 Litar Elektrik
Kandungan
Standard • 7.1.3 Membina litar elektrik lengkap dengan menggunakan sel kering, mentol, suis dan wayar penyambung.
Pembelajaran • 7.1.4 Meramal sebab mentol tidak menyala dalam litar yang dibina
Pada akhir PdP, murid dapat :
Objektif
Pembelajaran • membina 1 litar elektrik lengkap menggunakan sel kering, mentol dan wayar penyambung.
• meramal 1/2 sebab mentol tidak menyala dalam litar yang dibina.
◻ Sumbangsaran ◻ Perbincangan ◻ Lakonan/ simulasi ◻ Menonton Slide/Powepoint
◻ Kajian Lapangan ◻ Penyiasatan ◻ Gerak kerja bertulis ◻ Penyelesaian masalah
◻ Soal Jawab ◻ Projek ◻ Menjawab soalan ◻ Bercerita
◻ Bacaan ◻ Penerangan guru ◻ Pemerhatian ◻ Permainan
◻ Latih Tubi ◻ Kuiz/ Ujian ◻ Pembentangan ◻ Menyanyi
1. Murid melihat demosntrasi guru litar elektrik lengkap.
Aktiviti PdP
2. Murid bersoal jawab dengan guru mengenai demonstrasi litar lengkap tersebut.
3. Murid dikehendaki secara berpasangan melengkapkan litar lengkap dengan bimbingan guru
4. Murid mendengar penerangan guru mengenai topik yang diajar.
5. Murid dikehendaki meramal sebab mentol tidak menyalam dalam litar yang dibina.
6. Murid membuat latihan dalam buku aktiviti.
7. Murid berbincag latihan tersebut dengan guru.
◻ …………./…………orang murid dapat menguasai objektif PdP dan diberi latihan pengukuhan
Refleksi ◻ …………./…………orang murid masih tidak dapat menguasai objektif PdP dan perlu diberi lebih latihan
◻ Masa Aktiviti hari ini tidak mencukupi
Kehadiran : ◻ Aktiviti PdP ditangguhkan kerana
◻ Aktiviti PdP dibawa ke …………………………………………….
Standard
KEROSAKAN MAKANAN
Kandungan
Aktiviti PdP 1. Murid melihat gambar yang terdapat dalam buku teks
2. Murid bersoal jawab dengan guru mengenai gambar tersebut.
3. Murid mendengar penerangan guru mengenai topik pada hari ini.
4. Murid dibahagikan secara berpasangan dan dikehendaki menghasilkan satu poster mengenai kaedah pengawetab
makanan yang diberikan berdasarkan buku teks.
5. Murid menjawab latihan yang diberikan.
6. Murid memberikan kesimpulan terhadap pengajaran.
◻ Memerhati ◻ Mengelas ◻ Membuat inferens ◻ Mengukur & menggunakan nombor
◻ Meramal ◻ Berkomunikasi ◻ Mentafsir data ◻ Menngunakan prhbgn ruang & masa
KPS
◻ Mendef. Secara ◻ Mengawal PBU ◻ Membuat ◻ Mengeksperimen
operasi hipotesis
Kelas 2 Bijaksana
Penilaian P&P Menghasilkan kesan bunyi berdasarkan alat impriviosasi secara berkumpulan
Kelas 2 Amanah
Penilaian P&P Menghasilkan kesan bunyi berdasarkan alat impriviosasi secara berkumpulan
MINGGU 24
Kehadiran :
TAHUN/MASA
/
STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATA
MATA
TAN
PELAJARAN
Standard
6.1 Tumbuhan
Kandungan
1. Murid melihat dua jenis tumbuhan yang terdapat pada buku teks.
Aktiviti PdP
2. Murid bersoal jawab mengena gambar rajah tersebut,
3. Murid dikehendaki menjalankan kajian lapangan dengan bimbingan guru di sekitar kawasan sekolah.
4. Murid memberikan perhatian terhadap penerangan guru.
5. Murid bersoal jawab dengan guru mengenai bahagain pada tumbuhan yang terdapat pada tumbuhan di sekitar kawasan
sekolah.
6. Murid menjawab latihan dalam buku aktiviti.
7. Murid memberikan kesimpulan terhadap pengajaran.
◻ Memerhati ◻ Mengelas ◻ Membuat inferens ◻ Mengukur & menggunakan nombor
KPS ◻ Meramal ◻ Berkomunikasi ◻ Mentafsir data ◻ Menngunakan prhbgn ruang & masa
◻ Mendef. Secara ◻ Mengawal PBU ◻ Membuat ◻ Mengeksperimen
operasi hipotesis
◻ Menggunakan dan ◻ Mengendalikan ◻ Melakar spesimen, ◻ Membersihkan peralatan dan bahan
mengendalikan spesimen peralatan dan sains dengan cara yang betul
peralatan & bahan dengan betul bahan sains dengan
KMS dengan betul betul
◻ Menyimpan peralatan &
bahan sains dengan
betul & selamat
◻ Buku Teks / Aktiviti ◻ Lembaran ◻ Model ◻ Slide/Powepoint
Bahan Bantu
◻ Carta / Gambar ◻ Internet ◻ Projektor ◻ Komputer/ Laptop
Belajar
◻ Buku cerita ◻ Radio/ TV ◻ CD/DVD ◻ Lain-lain
◻ …………./…………orang murid dapat menguasai objektif PdP dan diberi latihan pengukuhan
Refleksi ◻ …………./…………orang murid masih tidak dapat menguasai objektif PdP dan perlu diberi lebih latihan
◻ Masa Aktiviti hari ini tidak mencukupi
Kehadiran : ◻ Aktiviti PdP ditangguhkan
◻ Aktiviti PdP dibawa ke …………………………………………….
Standard
7.1 Litar Elektrik
Kandungan
Standard • 7.1.5 Merekod nyalaan mentol dengan menggantikan suis dengan objek atau bahan dengan menjalankan penyiasatan
Pembelajaran • 7.1.6 Mengitlak objek yang boleh menyalakan mentol dalam litar adalah konduktor dan yang tidak menyalakan mentol
adalah penebat.
Objektif Pada akhir PdP, murid dapat :
Pembelajaran • merekodkan 4/7 jenis objek atau bahan bagi nyalaan mentol dengan menggantikan suis.
• mengitlak 3/7 objek yang boleh menyalakan mentol dalam litar adalah konduktor dan penebat.
◻ Sumbangsaran ◻ Perbincangan ◻ Lakonan/ simulasi ◻ Menonton Slide/Powepoint
◻ Kajian Lapangan ◻ Penyiasatan ◻ Gerak kerja bertulis ◻ Penyelesaian masalah
◻ Soal Jawab ◻ Projek ◻ Menjawab soalan ◻ Bercerita
◻ Bacaan ◻ Penerangan guru ◻ Pemerhatian ◻ Permainan
◻ Latih Tubi ◻ Kuiz/ Ujian ◻ Pembentangan ◻ Menyanyi
◻ …………./…………orang murid dapat menguasai objektif PdP dan diberi latihan pengukuhan
Refleksi ◻ …………./…………orang murid masih tidak dapat menguasai objektif PdP dan perlu diberi lebih latihan
◻ Masa Aktiviti hari ini tidak mencukupi
Kehadiran : ◻ Aktiviti PdP ditangguhkan kerana
◻ Aktiviti PdP dibawa ke …………………………………………….
MINGGU 24
Kehadiran :
TAHUN/MASA/
MATA STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATA
PELAJARAN TAN
Penilaian P&P:
Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat
lukisan poster menggunakan teknik menggambar
berdasarkan empat Standard Kandungan.
Standard
6.1 Tumbuhan
Kandungan
1. Murid melihat dua jenis tumbuhan yang terdapat pada buku teks.
Aktiviti PdP
2. Murid bersoal jawab mengena gambar rajah tersebut,
3. Murid dikehendaki menjalankan kajian lapangan dengan bimbingan guru di sekitar kawasan sekolah.
4. Murid memberikan perhatian terhadap penerangan guru.
5. Murid bersoal jawab dengan guru mengenai bahagain pada tumbuhan yang terdapat pada tumbuhan di sekitar kawasan
sekolah.
6. Murid menjawab latihan dalam buku aktiviti.
7. Murid memberikan kesimpulan terhadap pengajaran.
◻ …………./…………orang murid dapat menguasai objektif PdP dan diberi latihan pengukuhan
Refleksi ◻ …………./…………orang murid masih tidak dapat menguasai objektif PdP dan perlu diberi lebih latihan
◻ Masa Aktiviti hari ini tidak mencukupi
Kehadiran : ◻ Aktiviti PdP ditangguhkan
◻ Aktiviti PdP dibawa ke …………………………………………….