Professional Documents
Culture Documents
wg PN-03002: 1999
z dachu
- ciar (wg PN-82/B-02001)
papa na deskowaniu posypana wirkiem, potrjnie
gk= 0,400 + 0,050 = 0,450 kN/m2 poaci
0,050 dodatkowa warstwa papy
gd= 0,45 * 1,2 = 0,54 kN/m2 poaci
-
ze stropw ( z poz. 2)
- ciary stropw
nad III p. ( pod strychem)
-
4,47 kN/m2
pod mieszkaniami
4,67 kN/m2
obcienia zmienne technologiczne ( tzw. uytkowe)
strych
1,2 kN/m2 * 1,4 = 1,68 kN/m2
mieszkania
1,5 kN/m2 * 1,4 = 2,10 kN/m2
obcienia zastpcze od cianek dziaowych
0,75 kN/m2 * 1,2 = 0,90 kN/m2
q1 =
0 , 54
cos
+ 0,60+,015 cos
sin = 1, 41kN / m
tynk cem.-wap.
mur z cegy penej
styropian
cega dziurawka
H
L
, 68
= 16
20 , 42 < 2
B
L
11, 47
20 , 42
<1
L=20,42m
-
parcie
C= +0,7
W2= 0,25 * 0,8 * 0,7 * 1,8 * 1,3 = 0,33 kN/m2
Obcienie ze stropw
Powierzchnia obcienia dla stropu nad II i III pitrem
4,35*0,5(2,35+3,40) = 12,50 m2
Powierzchnia obcienia dla stropu nad parterem i I pitrem
4,35*0,5*5,69 = 12,37 m2
Reakcje ze stropw:
2 , 35
S1=12,50*6,15+ 2 ,35
+3, 4 *20,2 = 76,9+8,3 = 85,2 kN
Ciary cian
Powierzchnia obcienia murem na wysokosci jednej kondygnacji
4,35*2,90-0,5*1,5(2,10+2,40) = 9,24 m2
Powierzchnia obcienia stolark okienn na wysokosci jednej kondygnacji
0,5*1,5(2,10+2,40) = 3,38 m2
Siy skupione od ciaru cian:
G1 = 9,24*8,00+3,38*0,40 = 73,9 + 1,4 = 75,3 kN
G2 = G3 = G4 = 75,3 kN
czne obcienie z grnych kondygnacji przypadajce na przegub nad filarem
na parterze, bez redukcji obcienia uytkowego:
N1,d = D + S1 + S2 + S3 + G1 + G2 + G3 = 18,1 + 85,2 + 96,0 + 95,0 + 3*75,3 =
= 520,2 kN
Redukcja obcienia uytkowego z poziomu 3-ch stropw (Norma PN-82/B02003 tab.5)
0,3+ 0 ,36 = 0,646 > 0,5
Naley zredukowa obcienie uytkowe o
1 0,646 = 0,354
(35,4%)
Warto uwzgldnionego N1,d obcienia uytkowego
12,50*2,1+12,37*2,1+12,5*1,2*1,4 = 73,3 kN
Naley zredukowa o 0,354*73,3 = 24,9 kN
N1,d = 520,2-24,9 = 494,3 kN
Obcienie cakowite na dole ropatrywanej kondygnacji:
N2,d = N1,d + S4 + G4 = 520,2+95,0+75,3 = 690,5 kN
Redukcja obcienia uytkowego z poziomu 4-ch stropw (Norma PN-82/B02003 tab.5)
0,3+ 0 ,46 = 0,6 > 0,5
Naley zredukowa obcienie uytkowe o
1 0,6 = 0,4
(40%)
Warto uwzgldnionego N2,d obcienia uytkowego
73,3 + 12,37*2,1 = 99,6 kN
Naley zredukowa o 0,4*99,6 = 39,8 kN
N2,d = 690,5-39,8 = 650,7 kN
OKRELENIE SMUKOCI CIANY Z FILAREM
heff = h*n* h
h = 2,67 m
h = 1,0 stropy elbetowe, konstrukcja usztywniona przestrzennie
rozstaw cian usztywniajcych cian z filarem L = 8,75 m
30 t = 30 * 0,25 = 7,50 m
L > 30 t usztywnienie tylko gr i doem
n= 2 = 1,0
heff = h*n* h = 2,67*1,0*1,0 = 2,67 m
heff
t
2 , 67
0 , 25
= 10,7 < 18
f d = mfk A =
5 , 60
2 , 5*1, 0
hA = 1,0
= 2,24 MPa
ea =
h
300
2670
300
h wysoko ciany
t grubo ciany
przyjto ea = 10 mm=0,01m
M wd =
0 ,83*2 , 67 2
8
= 0,74kNm
e1 =
M 1, d
N1 , d
M w,d
N1, d
7 + 0 , 74
e1 = 13,494
, 3 + 0,01 = 0,029 + 0,01 = 0,039 > 0,0125m
e2 =
M 2 ,d
N 2 ,d
e2 =
6 ,51+ 0 , 74
650 , 7
M w,d
N 2,d
+ ea 0,05t
1 = 1
2 ei
t
2*0 , 039
0 , 25
= 0,688
2 = 1
2*0 , 021
0 , 25
= 0,832
i = 1
em =
0 , 6 M 1 d + 0 , 4 M 2 d + M wd
N1d + S 4 + 0 , 5*G4
2 , 60 + 0 , 74
= 8, 22+627
=
,0
11, 56
627 , 0
0 , 0184
0 , 25
= 0,074 em = 0,074t
= 10,7
= 0,0184m